Termomodernizacja

Najlepszym sposobem na poprawę efektywności energetycznej budynków jest ich termomodernizacja. Daje ona wymierne korzyści w postaci oszczędności energii, a co za tym idzie, obniżenie kosztów użytkowania budynków. Przyczyną nadmiernych strat ciepła jest m.in. zła izolacja przegród zewnętrznych, nieszczelne okna czy niska sprawność instalacji grzewczej. Dlatego też przed przystąpieniem do prac termomodernizacyjnych przeprowadzamy audyt energetyczny. Przygotowujemy kompleksową analizę wskazującą najbardziej optymalne pod względem energetycznym i ekonomicznym możliwe do zastosowania rozwiązania.
Naszym zadaniem jest przeprowadzenie szeregu zmian, które pozwolą ograniczyć straty ciepła do minimum. Wykonujemy prace redukujących zapotrzebowanie na energię takie jak m.in.:
  • ocieplenie budynku (obejmującą: ocieplenie stropodachu, ocieplenie ścian, ocieplenie i izolacja części podziemnej),
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • modernizację instalacji wewnętrznych,
  • zastosowanie nowych oraz proekologicznych rozwiązań (np. fotowoltaika, pompy ciepła).
Ponadto w ofercie naszego Centrum Budowlanego posiadamy materiały najwyższej jakości w najlepszej cenie. Nasi doradcy pomogą Państwu w wyborze najlepszych rozwiązań.
Należy zwrócić szczególną uwagę na dobranie odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej. Zatem czym powinniśmy kierować się przy wyborze stolarki okiennej i drzwiowej? Należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła (im wartość jest niższa tym mniejsza będzie utrata ciepła przez okno) oraz izolację akustyczną (im wyższa wartość tym lepsze będzie wytłumienie hałasów otoczenia zewnętrznego). Aby zwiekszyć funkcjonalność stolarki okiennej możemy wyposażyć ją w dodatkowe akcesoria np. nawiewniki. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba modeli okien oraz drzwi, w celu wyboru trwałych i najlepszych rozwiązań zapraszamy do kontaktu.
Dobór odpowiednich, cichych i szczelnych okien oraz drzwi to tylko połowa sukcesu. Aby zapewnić ochronę przed stratami ciepła, hałasem otoczenia zewnętrznego, warunkami atmosferycznymi oraz w pełni wykorzystać zalety produktów należy zadbać o prawidłowy montaż oraz skuteczne uszczelnienie. Od tego w dużej mierze zależy, czy zakupiona stolarka spełni swoje funkcje w oparciu o parametry producenckie.
Dobry produkt w połączeniu z profesjonalną instalacją zapewni komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie.
Image